3 toernooien op 1 avond in Delft

GigantenHet beloofde een mooie avond te worden.

Al een paar weken rood omcirkeld op de kalenders bij de jeugd, de ouders en de overige mensen die mee zouden; De Finale-avond van JKC De Giganten – Delft. Al 5 jaar traditie om met al onze jeugdleden op de laatste vrijdag voor de Kerstvakantie onze Jaarwinnaars in het zonnetje te zetten, en zo ook dit jaar.

Er waren nog 3 toernooien af te ronden op deze avond, te weten het Triyo-Toernooi, de Quotering 2017 en ons Koningschap 2017.

Om alle scores op de juiste manier te verwerken wordt er voor gekozen om de resultaten van het Triyo-Toernooi om te slaan naar de gemiddelden nodig voor de Quotering en het Koningschap, en zo kunnen wij op 1 avond 3 toernooien afwikkelen.

Het Triyo-Toernooi was de rode draad op deze avond.

Ieder jeugdlid was vergezeld door 2 niet-kegelaars, bijvoorbeeld een ouder, een vriendin, zus, broertje, en met een op deze manier gevormd 3-tal werd door 13 teams gestart aan dit toernooi waarbij iedere deelnemer in het team 5 ballen op alle 6 de banen gooit. Totaal gooit iedereen dus 30 ballen, en per team wordt dus 90 ballen gegooid.

Het resultaat van dit toernooi bestaat uit een behaald aantal punten, en niet het gegooide hout: de score van de kegelaar telt voor 50% mee in het totaal van het 3-tal, de niet-kegelaar telt voor 100% mee. Je hoeft geen rekenwonder te zijn om te begrijpen dat een team met 2 niet-kegelaars een mooie kans heeft om te winnen van een team met alleen maar kegelaars die dik in de 40 gooien met 5 ballen. (in de uiteindelijke uitslag vinden we een 100% kegelaars-team pas op plaats 5....)

Een mooie wedstrijd, gezelligheid hoog in het vaandel, mooie gesprekken met mensen die wisten dat hun zoon/dochter/broer/zus/vriend/vriendin kegelde, maar verder nog niet eerder in het/een kegelhuis waren geweest. Hier en daar wat tijd om wat mensen op weg te helpen met het proberen de bal zo recht mogelijk weg te rollen.. rollen, want sommige dachten volleerde bowlers te zijn en dat is hier nu net niet de bedoeling. Gaandeweg de avond werden hogere resultaten behaald, mooi om te zien dat iedereen er op zijn eigen manier mee bezig was om toch te proberen de felbegeerde eer en bijbehorende beker te verdienen.

Na 2 ronden werd het toernooi stilgelegd.

Reden was een “inbreuk” door voorzitter Sportraad met Wethouder wonen, stedelijke vernieuwing en zorg, die uit naam van de Gemeente Delft de Bronzen Sportspeld kwam uitreiken aan Koen en Robin, Nationaal Jeugdkampioen Kegelen Junioren bij de Heren en de Dames, behaald in 2016. Ook regerend Nationaal Kampioen Kegelen bij de Junioren, Dirk, kreeg en Speld met bijbehorend certificaat.

Zoals te doen gebruikelijk werd de wedstrijd afgegooid en keurig op geraamde tijd werd de laatste bal gerold.

De scores waren gedurende de wedstrijd al bijgewerkt, dus was het een kwestie van de uitdraai maken, de scores van de jeugdleden omzetten naar een gemiddelde voor de Quotering en tijdens dit gebeuren werd de prijzentafel opgebouwd.

Er werd ook nog wat na-gegooid door sommige enthousiastelingen, mooi om te zien dat iedereen toch de smaak wel pakt als ze een par uurtjes bezig zijn geweest met “ons” spelletje.

De prijsuitreiking, welke ook is terug te vinden middels onderstaande links, verliep prima, eerst de Triyo-uitreiking, daarna de Quotering en vervolgens de Koningen en Koninginnen van onze vereniging in het zonnetje met bijbehorende prijzen.

In naam en toenaam:

Triyo Toernooi, 2e editie 2017:

Triyo 2017, gewonnen door Koen met zijn 3-tal.

Link naar de foto’s: https://www.facebook.com/JKC.De.Giganten/photos/pcb.1996881947005578/1996879337005839/?type=3&theater

Link naar de foto’s: https://www.facebook.com/JKC.De.Giganten/photos/pcb.1996881947005578/1996879243672515/?type=3&theater

Link naar de foto’s: https://www.facebook.com/JKC.De.Giganten/photos/pcb.1996881947005578/1996879207005852/?type=3&theater

Quotering, 6e jaargang:

Quotering 2017, ronde 6: gewonnen door Marcella, 11,8% stijgen ten opzichte van ronde 5.
Quotering 2017, overall, 3de plaats: Marcella, 3,5% stijgen ten opzichte van 2016.
Quotering 2017, overall, 2de plaats: Robin,4,6% stijgen ten opzichte van 2016.
Quotering 2017, overall, 1ste plaats: Esmay, 23,3% stijgen ten opzichte van 2016.

Link naar de foto’s: https://www.facebook.com/pg/JKC.De.Giganten/photos/?tab=album&album_id=1638107092883067 (ook uitslagen hier te vinden!)

Koningschap 2017:

7e plaats C-klasse: Dylan
6e plaats C-klasse: Nick
5e plaats C-klasse: Esmay
4e plaats C-klasse: Nellie
3e plaats C-klasse: Sophia
2e plaats C-klasse: Quirijn
1e plaats C-klasse: Sanne
3e plaats B-klasse: Marieke
2e plaats B-klasse: Zano
1e plaats B-klasse: Joris
4e plaats A-klasse: Marcella
3e plaats A-klasse: Robin
2e plaats A-klasse: Dirk
1e plaats A-klasse: Koen

De bokaal voor meest gestegen persoon bij het Koningschap ging naar Esmay.

Link naar de foto’s: https://www.facebook.com/pg/JKC.De.Giganten/photos/?tab=album&album_id=1996891087004664 (ook uitslagen hier te vinden!)

Samen met de extra prijsjes was het een volle tafel.

Klik voor de foto’s op de diverse in de tekst opgenomen links, en neem gerust een kijkje op onze uitgebreide pagina: https://www.facebook.com/JKC.De.Giganten/

Verder willen wij van JKC De Giganten iedereen een ontzettend fijne Kerst wensen, geniet met vrienden en familie van de mooie momenten, haal herinneringen op en herdenk! Uiteraard ook vanaf deze plaats iedereen een mooi uiteinde van 2017 gewenst, kijk uit met vuurwerk, en als je dan zo nodig toch wat af wil steken, doe dit dan vooral met de hand waar je niet mee kegelt!

Met vriendelijke groet, en tot in het nieuwe jaar!

Bestuur JKC De Giganten en alle Leden

U bevindt zich hier: Start Start Nieuws 3 toernooien op 1 avond in Delft